Propozice


Úvodní závod

Úvodním závodem se navnadíme na celoměsíční běh, který bude probíhat po celý měsíc květen.

Registrace a startovné probíhají pro tento úvodní závod samostatně. Registrace budou probíhat v den závodu v místě startu. Předregistrace k úvodnímu běhu (aby jsme měli předběžnou informaci o zájmu) můžete stejně jako samotnou registraci do celoměsíčního závodu provést po přihlášení zde na webu.

Informace k celoměsíčnímu běhu naleztete v sekci níže.

Těšíme se na účast závodníků, diváků i krásného počasí.

Datum a místo

30. 4. 2022

Občerstvení u Milušky, cyklostezka Letohrad

Registrace závodníků

8:30 - 10:30

start závodu:
děti - 10:00
dospělí - 11:00

Startovné


děti
dobrovolné

jednotlivci
200,- Kč / jedna trať

Užitečné informace

Drobné ceny pro stupně vítězů v kategorii muži a ženy a sladké odměny pro děti

Doprovodný program

tvoření pro děti

prodej výrobků Sociálně terapeutických dílen Miriam

stánek pečovatelských služeb a osobní asistence s drobným občerstvením

možnost dalšího občerstvení v Občerstvení U Milušky

parkovat lze přímo u cyklostezky, v blízkosti startu a cíle u Občerstvení U Milušky (i na louce): GPS 50.0294769N, 16.4903833E

Délka tratí

trasy 1km (pro děti), 5km, 10km

trasa 1km, určená pro děti je vedena po cyklostezce
Celoměsíční závod

Časové rozmezí

1. - 31. 5. 2022

Délka tratí

5 km, 10 km, Půlmaraton, Maraton

Každá trasa má vyznačený START a CÍL na mapě i v terénu.
Když neběháte, zaregistrujte se, projeďte se, i tím pomáháte.

Startovné


jednotlivci
100,- Kč / jedna trať

rodina
200,- Kč / jedna trať

štafeta
300,- Kč / jedna trať / max. 5 osob

Startovné v této výši je minimální. Můžete samozřejmě zaplatit částku vyšší. Jedno startovné = jeden zveřejněný čas ve výsledkové listině. V tuto chvíli možná platba startovného pouze bankovním převodem.

Po registraci na našem webu a přihlášení do vašeho účtu, budete mít možnost zakoupit startovné ve vybrané výši (jednotlivec/rodina/štafeta). Trať si můžete zvolit sami třeba až těsně před startem. Můžete běžet i více tratí. Pokud budete chtít zveřejnit výsledek ve výsledkové listině na webu, vždy pouze jeden výsledek na jedno zaplacené startovné.

Budeme rádi, když se vyfotíte! Fotky můžete přidávat přímo po přihlášení ve svém uživatelském účtu. Fotografie pak budou k vidění ve fotogalerii na webu. Děkujeme 🙂

!!Upozornění:
Vzhledem k tomu, že závod běží nebo jde každý sám, musí si zajistit občerstvení, a každý sám je zodpovědný za svoje bezpečí. Pokud běžíte sami jakoukoliv trať, obzvláště pak půlmaraton a maraton, řekněte někomu, kam běžíte a nejlépe si vezměte s sebou telefon. Děkujeme. Přejeme krásný běh!!Běžecké trasy

Letohrad

Start i cíl: Občerstvení U Milušky

Trasy: 5km, 10km, 21.1km, 42.2km

5 km

odkaz na mapy.cz

Dostupnost
Terén

10 km

odkaz na mapy.cz

Dostupnost
Terén

Půlmaraton

odkaz na mapy.cz

Dostupnost
Terén

Maraton

odkaz na mapy.cz

Dostupnost
Terén

Informace k trasám

Půlmaraton

Běh začíná na cyklotrase 18 u Občerstvení U Milušky a vede po cyklotrase přes obec Červenou lesem kolem řeky Tichá Orlice k rozcestníku na Valdštejně po cyklotrase 18, 4053 a zelené TZ k dalšímu rozcestníku vpravo po cyklotrase 4053 a zelené TZ na Písečnou po nové překrásné nestmelené válcované přírodní cestě k hrázi revitalizovaného rybníku Šušek a dále po asfaltce s červenou turistickou značkou naučnou stezkou Písečné kolem odpočívadla u rybníku a dále po asfaltové cyklotrase kolem studánky s „Živou vodou“ až do vsi k malému rybníčku, za kterým je rozcestník a stále po asfaltce a zelené TZ doběhnete kolem dalšího pramene až na náměstíčko v Písečné, které přeběhnete a po chodníku kolem kruhového objezdu po zelené TZ poběžíte kolem koupaliště a vlevo vesnicí stále po zelené TZ na rozcestí s turistickým rozcestníkem u kovárny a sloupu Panenky Marie tzv. „Kovárnické“ se dáte po zelené vpravo prudce do kopce a z kopce kolem rybníčku lesem stále po zelené TZ na silnici mírně do kopce do města Žamberk až k železničnímu přejezdu. Za přejezdem doprava po chodníku Nádražní ulicí a stále po zelené TZ a cyklotrase 4215 až k budově Městského úřadu Žamberk, zde zatáčkou přes silnici vpravo nahoru kolem zámeckého parku po cyklotrase 18, která před ulicí Příčná vede rovně dál na cyklotrasu 18, 4047 do obce Lukavice a dále vlevo za obcí Lukavice pozvolna odpočinkově klesá až do Letohradu k železničnímu přejezdu. Za přejezdem doleva po stále po cyklotrase 18 po hlavní silnici na náměstí Svobody vpravo nahoru po cyklotrase 18, 4074 a žluté TZ až na Václavské náměstí a přes náměstí kolem barokního kostela sv. Václava dolů po cyklotrase 18, 4072 vpravo letohradským podměstím a dále zase vpravo po značené cyklotrase 18, 4072 přes přejezd a za mostkem přes jez odbočíte vpravo na cyklotrasu 18 po Kunčicích na konci přes silnici, přejezd a zpět na cyklotrasu k občerstvení u Milušky kde je CÍL

Doplňující informace k trase:
Mapa je k dispozici běžcům ke stažení do aplikace a případně k vlastnímu tisku pod odkazem u trasy (tuto trasu totiž nebudeme značit v terénu)

Maraton

Z Letohradu (Občerstvení u Milušky cyklotrasa 18) do Žamberku po cyklotrase za celou Lukavicí až před Městský úřad a zde po zelené TZ turistické značce Nádražní ulicí až k vlakovému nádraží. Za nádražím na žlutou TZ a naučnou stezku Dlouhoňovice a dále stále po žluté přes kopce zvané kalvárie až na Kozince. Z Kozinců stále po žluté do Písečné a za Vodním mlýnem u kovárny dále po zelené na dolní konec k prvnímu rozcestníku před rybníčkem nahoru po červené TZ na Žampach. Žampašským podhradím až na cyklotrasu 4072, odbočka značená v lese do Hlavné a z Hlavné lesem a stále po cyklotrase 4072 až k odbočce na žlutou TZ a po ní do Údolí Sejfů. Naučnou stezkou Údolí Sejfů z lesa ven a přes železniční přejezd na cyklotrasu 18 na Tiché Orlici. Po této cyklotrase 18 až do Letohradu k občerstvení u Milušky.

Doplňující informace k trase:
Mapa je k dispozici běžcům ke stažení do aplikace a případně k vlastnímu tisku pod odkazem u trasy (tuto trasu totiž nebudeme značit v terénu)

Značení tras

Trasy mají start a cíl na cyklostezce u Občerstvení u Milušky. Všechny trasy budou vyznačené na mapách, zpracované do QR kódů a podpůrně i v terénu. Terénní značení máme povoleno křídovým sprejem přímo na asfaltové plochy. Trasy vedou téměř vždy územím značeným pomocí značek pro jednotlivé cyklotrasy, turistickým značením KČT nebo Lesy ČR. Naše značení je povoleno pouze v době závodů, tj. po celý měsíc květen 2022.