O nás

Myšlenka benefičního běhu pro charitní služby a jejich klienty vznikla v době pandemie koronaviru a nouzových stavů, kdy byla všechna sportoviště uzavřena. Běh na čerstvém vzduchu a okolní příroda se staly pro mnoho lidí vítanými prostředky k načerpání sil a udržení fyzické i psychické kondice. Řekli jsme si, proč toho nevyužít pro dobrou věc?

V „Pomáhám během“, jsme propojili malebnou krajinu podhůří Orlických hor s pohybem a dobrým skutkem. Věříme, že vám toto spojení přinese radost, skvělé zážitky a krásný pocit, že pomáháte. Záštitu nad prvním ročníkem benefičního běhu převzal Ing. Petr Šilar, senátor a rodák z Horní Čermné. První ročník je věnován Domácímu hospici Alfa-Omega, jeho pacientům, pečujícím rodinám a blízkým. Vrchní sestra Renata Prokopcová posílá povzbuzení i poděkování všem sportovcům:

Milé běžkyně, milí běžci,
za Domácí hospic Alfa-Omega Vám všem přeji spousty uběhnutých kilometrů. A nejenom kilometrů, ale hlavně radost z pohybu, z krásné přírody okolo nás a z POMOCI. Svým během POMÁHÁTE NEMOCNÝM. A to je hodně! Pomáháte těm, kteří mají svůj čas již předem daný a chtějí své poslední dny prožít doma, v kruhu svých blízkých. Jsou to nejčastěji onkologicky nemocní pacienti. Aby mohli být doma, potřebují péči Domácího hospice Alfa-Omega, multidisciplinárního týmu zdravotních sester, lékařů, sociálního pracovníka i duchovního.

Pečujeme o pacienty celého okresu Ústí nad Orlicí. Nově jsme od letošního roku rozšířili naše služby do oblasti Králicka, kde zatím tato péče dostupná nebyla. Vaším během přispějete na pohotovostní službu zdravotních sester a lékařů. Služba Domácího hospice funguje nepřetržitě, v režimu 24 hodin, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Z veřejného pojištění je tato služba pokryta pouze z 65%. MOC DĚKUJEME.

Renata Prokopcová

Vrchní sestra Domácího hospice Alfa-Omega