Aktuality

SOBOTNÍ ÚVODNÍ ZÁVOD ODSTARTOVAL CELOMĚSÍČNÍ KVĚTNOVOU AKCI POMÁHÁM BĚHEM

30. dubna se na cyklostezce v Letohradě sešlo kolem 40 velkých i malých běžců, aby zdolali vytyčené trasy a přispěli na rozvoj našich péčových služeb. Celkový výtěžek z akce je 12. 415,- Kč. Výsledková listina je k dispozici zde.

Děkujeme všem odvážným a statečným závodníkům, dobrovolníkům a kolegům za skvělou atmosféru, která se nesla celým dopolednem.

REGISTRACE DO CELOMĚSÍČNÍHO ZÁVODU SPUŠTĚNY

Kdykoliv během měsíce května se můžete zaregistrovat a jakýmkoli způsobem zdolat trasy, které jsme pro vás vyznačili jak v mapě, tak v terénu. Trasy 5, 10, 21.1., 42.2 km začínají i končí na cyklostezce v Letohradě u Občerstvení u Milušky - cyklo Letohrad a vedou malebnou krajinou, obcemi a městy podhůří Orlických hor. Značeny jsou červenými stuhami (pro 5 km fialkovými), občasnými cedulkami a nástřiky na asfalt. V lese je zapotřebí sledovat turistické značky. Více informací o trasách v propozicích.

Svou registrací podpoříte ty, kteří již běhat nemohou a přejí si prožít důstojné staří v domácím prostředí se svými blízkými. Děkujeme!

V Občerstvení U Milušky v Letohradě si můžete vyzvednout diplom a odznáček Pomáhám během!

Milí přátelé!

Máme před sebou další ročník akce „Pomáhám během“, při kterém můžeme společně přispět sobě i druhým. Sobě tím, že běháním v přírodě se udržujeme ve skvělé kondici, tělesné i duševní. Druhým tím, že dokážeme svým aktivním přístupem pomáhat lidem, kteří nás potřebují, běhat už nemohou a chtějí prožít pokojné stáří v domácím prostředí s blízkými. Svým během a registrací můžete navíc podpořit provoz charitních pečovatelských služeb a osobní asistence. Hlavním záměrem, snahou a motivací každodenního života našich služeb je umožňovat našim klientům:

„Žít důstojně doma s naší péčí a podporou“.

Poskytujeme pomoc a podporu klientům se sníženou soběstačností tak, aby mohli co nejdéle zůstat ve svém domácím prostředí a žít důstojně ve stáří i v nemoci. Snažíme se zmírňovat jejich osamělost a odlehčovat rodinám v náročné péči o své blízké.

Naše akce má opět několik možností, jak si to běhání pořádně užít po celý měsíc květen a dokonce už v dubnu.

Samozřejmě můžete využít různé styly pohybu na našich trasách, vaší fantazii se meze nekladou. Celoměsíční květnový běh zahajujeme už 30. 4. 2022 závodem pro děti i dospělé. Bude to takový malý krosík překrásnou kopečkovitou krajinkou v okolí Letohradu, dokonce se zajištěním stanovišť pro pitný režim.

Miloš Škorpil s manželkou Danou.
Zdroj: Archiv Miloše Škorpila
Záštitu nad letošním ročníkem benefičního běhu s radostí převzal, Miloš Škorpil, dlouholetý propagátor běhu v ČR, trenér, ultramaratonec - opravdový vzor aktivní vytrvalosti. Děkujeme mu, moc si toho vážíme a doufáme, že ho nezklameme. Maratonská i pulmaratonská trasa bude opět vyznačena a snad také mnohými z nás uběhnuta 🙂.

A co nám říká Miloš Škorpil o motivaci k běhání:

„Pro to, aby si člověk udržel motivaci, je potřeba zvolit si cíl, kterého jsme schopni v daném čase dosáhnout, prostě nestavět si vzdušné zámky. Ideální je běhat obden, tak si vypěstujeme zdravou závislost, která způsobí, že když pak jednou vynecháme, bude nám běh chybět.“

Přejeme všem, kdo mohou běhat, ať přiběhnou a běží s námi, se svojí rodinou a přáteli pro radost z pohybu sobě i druhým.

Pokud nestihnete úvodní závod, přejeme vám, ať si běhání užijete kdykoliv ve svém volném čase, na kterékoliv vyznačené trase. Běhejte s námi jen tak meditačně, nebo i závodně se zaznamenáním času do výsledkové listiny 🙂, kterou opět zveřejníme po ukončení celoměsíčního závodu. Těšíme se na vaši účast a užijte si běhání ve zdraví. Děkujeme vám, že myslíte také na ty, kteří po našich trasách běhat nemohou.

Vždyť pro každou část našich životních běhů je nejdůležitější nebýt na to sám a zažít pomoc a podporu druhých.

Děkujeme sponzorům, dobrovolníkům, účastníkům a všem, kteří neváhají přispět na dobrou věc.

Poběžte s námi, pro sebe i pro druhé 🙂.

Jiřina Matějíčková, vedoucí Charitní pečovatelské služby Ústí nad Orlicí

STOVKA BĚŽCŮ PRVNÍHO ROČNÍKU „POMÁHÁM BĚHEM“ PŘISPĚLA NA CHARITNÍ HOSPIC

Rádi bychom poděkovali všem, kdo jste se benefiční akce zúčastnili, přispěli finančně nebo se podíleli na sdílení akce. Velice děkujeme všem, kteří se podělili o své zážitky, fotografie i postřehy ke zlepšení do dalších ročníků. Zvláštní poděkování pak patří dobrovolníkovi Luboši Valouchovi za tvorbu webových stránek a technickou podporu, a Josefu Venclovi za propagaci běhu a největší účast na trasách.

První ročník „Pomáhám během“ skončil s celkovým výtěžkem 17.783 Kč. Částka bude použita na pohotovostní službu zdravotní sestry a paliativního lékaře Domácího hospice Alfa-Omega.

Na letohradské i ústeckoorlické trasy se zaregistrovalo více než 100 účastníků. Registrovaní běžci, kteří uvedli své výsledky, uběhli celkem 470 km, další kilometry pak odběhali a odchodili rodiny s dětmi i skupiny výletních obdivovatelů podzimní přírody, která nám letos nadělila spousty zlata.

Výsledková listina je již k dispozici, včetně stupňů vítězů. Kdo si nevyzvedl diplom a odznáček, stále může a to na adrese Oblastní charity, Na Kopečku 356, Letohrad.

Věříme, že s námi poběžíte i do dalších ročníků: Druhý ročník benefiční akce plánujeme na květen 2022 a její výtěžek bude rovněž určen na některou z charitních služeb. Novinkou bude úvodní závod pro dospělé i děti první květnovou neděli. Chystáme pro vás i nové běžecké aktivity – na své si přijdou i milovníci krosového běhu. Všechny detaily k druhému ročníku budou včas upřesněny.

Těšíme se na další společné běhy!

Za pořadatele

Petra Hubálková a Jiřina Matějíčková
(propagační, trasovací a značkovací tým)

V Občerstvení U Milušky v Letohradě na cyklostezce a ve Vodáckém tábořišti Cakle v Ústí nad Orlicí si můžete vyzvednout odznáčky Pomáhám během i diplomy za účast a podporu Domácího hospice Alfa-Omega!

V případě hezkého počasí bude Občerstvení U Milušky i tábořiště Cakle otevřeno dle běžné otevírací doby. V případě, že budou občerstvení zavřena, můžete si diplomy s odznáčky vyzvednout na adrese Oblastní charity v Letohradě a nebo ve schránce, která je umístěna vedle výdejního okénka bufetu v Cakli.

Děkujeme všem za podporu a sdílení naší akce. Děkujeme, že pomáháte sobě i druhým!

Petra Hubálková
asistentka ředitelky, PR

Milí příznivci pohybu, krásné přírody i dobrých skutků,
připravujeme pro vás první ročník benefičního běhu „Pomáhám během“, který je věnován Domácímu hospici Alfa-Omega, jeho pacientům, pečujícím rodinám a blízkým.

Registrace do závodu bude možné provádět od 20.8.2021. Registrací získáte přístup k účasti v tomto ročníku závodu, ale také k budoucím ročníkům.

Kdykoliv během měsíce října si můžete zaběhnout, projít nebo projet vámi vybranou trasu. Můžete zapojit celou rodinu i kamarády.

Pro běh jsme zvolili dva výchozí body, které jsou zároveň startem i cílem. První z nich je na cyklostezce u Vodáckého tábořiště Cakle v Ústí nad Orlicí, kde jsou vytyčené trasy 3, 5, 10 a 42.2 km. Druhým výchozím bodem je Občerstvení u Milušky na cyklostezce v Letohradě s tratěmi 3, 5, 10 a 21.1 km.

Kratší tratě (3 a 5 km) vedou přímo po cyklostezce, jsou tedy vhodné i pro pěší, kočárky, koloběžky. Trať 10 km vede členitým terénem a krásnou přírodou a to jak v Ústí, tak v Letohradě. Maraton (42.2 km) lze zaběhnout buď jako jednotlivec nebo jako štafeta (max. 5 lidí). Všechny tratě budou po celý měsíc říjen řádně značeny křídovými nápisy na asfaltu, motivačními plakátky, červenými stuhami a další. Více informací k trasám i mapy s QR kódy naleznete v sekci PROPOZICE.

Děkujeme vám za pochopení a shovívavost, protože i když se snažíme připravit závod co nejlépe a s maximálním nasazením, přeci jen je to náš první ročník 🙂. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit (viz. sekce KONTAKTY).