Aktuality

STOVKA BĚŽCŮ PRVNÍHO ROČNÍKU „POMÁHÁM BĚHEM“ PŘISPĚLA NA CHARITNÍ HOSPIC

Rádi bychom poděkovali všem, kdo jste se benefiční akce zúčastnili, přispěli finančně nebo se podíleli na sdílení akce. Velice děkujeme všem, kteří se podělili o své zážitky, fotografie i postřehy ke zlepšení do dalších ročníků. Zvláštní poděkování pak patří dobrovolníkovi Luboši Valouchovi za tvorbu webových stránek a technickou podporu, a Josefu Venclovi za propagaci běhu a největší účast na trasách.

První ročník „Pomáhám během“ skončil s celkovým výtěžkem 17.783 Kč. Částka bude použita na pohotovostní službu zdravotní sestry a paliativního lékaře Domácího hospice Alfa-Omega.

Na letohradské i ústeckoorlické trasy se zaregistrovalo více než 100 účastníků. Registrovaní běžci, kteří uvedli své výsledky, uběhli celkem 470 km, další kilometry pak odběhali a odchodili rodiny s dětmi i skupiny výletních obdivovatelů podzimní přírody, která nám letos nadělila spousty zlata.

Výsledková listina je již k dispozici, včetně stupňů vítězů. Kdo si nevyzvedl diplom a odznáček, stále může a to na adrese Oblastní charity, Na Kopečku 356, Letohrad.

Věříme, že s námi poběžíte i do dalších ročníků: Druhý ročník benefiční akce plánujeme na květen 2022 a její výtěžek bude rovněž určen na některou z charitních služeb. Novinkou bude úvodní závod pro dospělé i děti první květnovou neděli. Chystáme pro vás i nové běžecké aktivity – na své si přijdou i milovníci krosového běhu. Všechny detaily k druhému ročníku budou včas upřesněny.

Těšíme se na další společné běhy!

Za pořadatele

Petra Hubálková a Jiřina Matějíčková
(propagační, trasovací a značkovací tým)

V Občerstvení U Milušky v Letohradě na cyklostezce a ve Vodáckém tábořišti Cakle v Ústí nad Orlicí si můžete vyzvednout odznáčky Pomáhám během i diplomy za účast a podporu Domácího hospice Alfa-Omega!

V případě hezkého počasí bude Občerstvení U Milušky i tábořiště Cakle otevřeno dle běžné otevírací doby. V případě, že budou občerstvení zavřena, můžete si diplomy s odznáčky vyzvednout na adrese Oblastní charity v Letohradě a nebo ve schránce, která je umístěna vedle výdejního okénka bufetu v Cakli.

Děkujeme všem za podporu a sdílení naší akce. Děkujeme, že pomáháte sobě i druhým!

Petra Hubálková
asistentka ředitelky, PR

Milí příznivci pohybu, krásné přírody i dobrých skutků,
připravujeme pro vás první ročník benefičního běhu „Pomáhám během“, který je věnován Domácímu hospici Alfa-Omega, jeho pacientům, pečujícím rodinám a blízkým.

Registrace do závodu bude možné provádět od 20.8.2021. Registrací získáte přístup k účasti v tomto ročníku závodu, ale také k budoucím ročníkům.

Kdykoliv během měsíce října si můžete zaběhnout, projít nebo projet vámi vybranou trasu. Můžete zapojit celou rodinu i kamarády.

Pro běh jsme zvolili dva výchozí body, které jsou zároveň startem i cílem. První z nich je na cyklostezce u Vodáckého tábořiště Cakle v Ústí nad Orlicí, kde jsou vytyčené trasy 3, 5, 10 a 42.2 km. Druhým výchozím bodem je Občerstvení u Milušky na cyklostezce v Letohradě s tratěmi 3, 5, 10 a 21.1 km.

Kratší tratě (3 a 5 km) vedou přímo po cyklostezce, jsou tedy vhodné i pro pěší, kočárky, koloběžky. Trať 10 km vede členitým terénem a krásnou přírodou a to jak v Ústí, tak v Letohradě. Maraton (42.2 km) lze zaběhnout buď jako jednotlivec nebo jako štafeta (max. 5 lidí). Všechny tratě budou po celý měsíc říjen řádně značeny křídovými nápisy na asfaltu, motivačními plakátky, červenými stuhami a další. Více informací k trasám i mapy s QR kódy naleznete v sekci PROPOZICE.

Děkujeme vám za pochopení a shovívavost, protože i když se snažíme připravit závod co nejlépe a s maximálním nasazením, přeci jen je to náš první ročník 🙂. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit (viz. sekce KONTAKTY).